poczta@carebiuro.de

✅Gewerba a ubezpieczenie zdrowotne

Ubezpieczenie zdrowotne w Niemczech a Gewerbe

Posiadanie ubezpieczenia zdrowotnego w trakcie pobytu w Niemczech jest obowiązkowe dla każdego Polaka, bez względu na długość i charakter pobytu. Każdy rodzaj ubezpieczenia czy to państwowego, czy prywatnego wykupisz online w agencji ubezpieczeń dla Polaków w Niemczech – euroKV.

Osoba prowadząca gewerbe w Niemczech, czyli firmę powinna być ubezpieczona. O ile ubezpieczenia społeczne nie są obowiązkowe, o tyle ubezpieczenia zdrowotne koniecznie trzeba mieć. Gewerbe to działalność prowadzona zgodnie z prawem, zatem polski przedsiębiorca musi przestrzegać zawsze przepisów niemieckiego prawa. Gewerba a ubezpieczenie zdrowotne są ściśle ze sobą powiązane. Firma w Niemczech musi mieć ubezpieczenie, bo nigdy nie wiadomo, co się wydarzy. Zatem najwyższa pora zadbać o wybór oraz zakup ubezpieczenia dla właściciela firmy oraz jego rodziny.

 

Gewerba a ubezpieczenie zdrowotne

Przedsiębiorca musi mieć raczej prywatne ubezpieczenie. Takie są zasady. Jeśli nie wie jakie ubezpieczenie powinien mieć to nasza firma chętnie pomoże i wesprze. Carebiuro.de ma porady na wiele tematów, a ubezpieczenie jest jednym z nich, na dodatek bardzo ważnym. Ubezpieczenie w Niemczech dla Polaków to bardzo ważna sprawa. Ubezpieczenie zdrowotne 2018 wcale nie musi być drogie, a na pewno gwarantuje bardzo dużo. Jakość i cena są dobrze wyliczone, a ubezpieczenie dobiera się patrząc na wiek osoby ubezpieczonej oraz stan jej zdrowia. To doskonałe podejście do ubezpieczania na wypadek chorób, leczenia szpitalnego oraz śmierci.

 

Czy można nie mieć ubezpieczenia zdrowotnego?

Nie, nie można, bo wiąże się to z karą lub nawet zapłatą składek wstecz, a to może być ogromne obciążenie ekonomiczne. Poza tym każda choroba musi być leczona, a leczenie bywa kosztowne, dlatego warto mieć ubezpieczenie zdrowotne.

 

Korzyści z ubezpieczenia zdrowotnego

Osoba mająca gewerbe czerpie korzyści z ubezpieczenia zdrowotnego. To oczywista sprawa. Warto o tym pamiętać. Korzyści są takie:

•      poczucie bezpieczeństwa;

•      brak ryzyka;

•      brak potencjalnych problemów finansowych;

•      spokony sen i brak bólu głowy;

•      wysokiej klasy leczenie w razie problemów;

•      opłacenie prowadzenia ciąży oraz pokrycie kosztów porodu;

•      pokrycie kosztów transportu zwłok oraz pogrzebu.

Jak widać z powyższego korzyści z posiadania polisy ubezpieczenia zdrowotnego jest bardzo wiele.

 

Co daje ubezpieczenie w Niemczech?

Brzmi to może nieco żartobliwie, ale tak właśnie jest. Ubezpieczenie zdrowotne pozwala spać spokojnie i leczyć choroby, gdy takie się pojawią. Nikt nie potrzebuje przecież kłopotów, zatem warto zadbać o bezpieczeństwo i zapewnić sobie dobre, wysokiej jakości leczenie w razie problemów. W przypadku pobytu trwającego 180 dni w Niemczech płaci się składkę ok. 1,25-1,5 euro dziennie. Nie jest to duża kwota, a może oznaczać poczucie bezpieczeństwa oraz możliwość leczenia. Warto zatem płacić takie pieniądze i nie unikać składek.

Dzisiaj mądry człowiek solidnie płaci składki i czuje się w pełni bezpiecznie. Wnioski składa się w ciągu miesiąca od przyjazdu do Niemiec, nie warto odkladać takiego działania na później. Zwykła grypa bez ubezpieczenia może sporo kosztować niefortunnego przedsiębiorcę. Lepiej płacić składki i czuć się bezpiecznie oraz dobrze działać na niemieckim rynku ekonomicznym. W ramach ubezpieczenia zdrowotnego zapewnione jest leczenie, masaże, rehabilitacja, prowadzenie ciąży, transport zwłok, pogrzeb.

 

Ubezpieczenie zdrowotne w Niemczech a Gewerbe

W ramach ubezpieczenia można mieć świadczenia wartości do 50 000 euro. To duża kwota, z własnej kieszeni trudno jest ją wyasygnować. Warto zatem poprosić Carebiuro.de o pomoc. Chętnie, szybko, skutecznie doradzimy i pomożemy złożyć wniosek o ubezpieczenie zdrowotne w Niemczech. To doskonałe rozwiązanie dla niejednej osoby. Jakość oraz solidność działania to nasza misja. Napisz do nas!

 

gewerbe a ubezpieczenie w niemczech


Dokumenty, które będą Ci potrzebne do rejestracji działalności gospodarczej w Niemczech to:

 

 

Polecane linki:

co-to-jest-gewerbe

gewerbe-jak-gdzie-i-kiedy

Jednoosobowa firma w Niemczech

Firma jednoosobowa w Niemczech ubezpieczenie

 

 

                Gewerbe bez meldunku                                                                       ubezpieczenie_zdrowotne_Niemcy_gewerbe                                                                                                                                                                                                             

               Tania_rejestracja_Gewerb_w_Niemczech_bez_meldunku                                                                                       ubezpieczenie_zdrowotne_Niemcy_gewerbe                                                                                                                                                                                                                                                                                   

UWAGA: nie wymagamy osobistego stawienia sie w biurze- wszystko możemy załatwić drogą elektroniczną i pocztową:

Email:  poczta@carebiuro.de
WhatsApp +49 160 430 803 6
WhatsApp +49 151 462 323 10

Biuro Burscheid +49 2174 666 3977
Biuro Dusseldorf +49 211 975 31 621 
Biuro Leverkusen +49 2171 77 69 612 
Biuro Polska  +48 22 307 11 23 
 

                                                                                                        

 

 

 

Freistellung i polska firma budowlana
Eurokv doradza w ubezpieczeniach prywatnych
Zakładasz firmę w Niemczech i co dalej?

© carebiuro.de 2016.
All rights reserved.