robertkol1405@yahoo.de

Pomyśl o ubezpieczeniu jeśli posiadasz Gewerbe w Niemczech

Gewerbe i polisa zdrowotna idą w parze

Gdy zakładasz jednoosobową działalność gospodarczą w Niemczech miej świadomość, że to co będzie Ci towarzyszyć przez cały czas jej prowadzenia to obowiązkowe ubezpieczenie zdrowotne, jakie musi mieć wykupione każdy właściciel firmy w Niemczech. Bez względu na to, że masz ubezpieczenie w ZUS, w momencie gdy decydujesz się na prowadzenie firmy za granicą, masz obowiązek zarejestrować się w lokalnej kasie chorych i tam płacić składki.

Polacy chcą mieszkać i pracować w Niemczech – blisko Polski, zamożnie, a możliwości zawodowych jest wiele. Najwięcej pracy można znaleźć w ramach własnej firmy, czyli jednoosobowej działalności gospodarczej nazywanej gewerbe. Praca w Niemczech wymaga solidnej polisy – mieszkasz w Niemczech? Jesteś tam zameldowany? Oznacza to, że polisę zdrowotną musisz mieć i to od razu. Nie ma na co czekać.  Unia Europejska dała swobody obywatelom wszystkich krajów członkowskich. Dzięki takim swobodom Polacy mogą podróżować po całej Unii Europejskiej i zakładać firmy. Jednak Niemcy nadal są dla Polaków krajem pierwszego wyboru – Brexit sprawił, że Polacy uciekają z Wielkiej Brytanii, a w Niemczech mogą zarabiać bardzo dobre pieniądze. Potrzebować będą niemieckiej polisy, a np. Eurokv.de ma polisy zdrowotne, w ramach których oferowana jest pomoc medyczna wysokiego gatunku. To dopiero świetny prezent dla każdej gewerbe.

 

Ubezpieczenia zdrowotne pomagają każdej gewerbe

Ubezpieczenia w Niemczech są dość tanie. Polisa zdrowotna dla gewerbe budowlanej kosztuje jedynie 74 euro składki miesięcznie. Opiekunki seniorów zapłacą 31 euro miesięcznie. Takich kwot żaden budżet nie odczuje.

 

Polisa zdrowotna – kupić czy nie kupić? Oto jest pytanie…

Można mieszkać w Niemczech bez polisy, ale należy liczyć się z finansowymi zawirowaniami. A niemieckie kasy chorych nie odpuszczają i potrafią poprzez komornika odzyskać długi za leczenie ambulatoryjne czy szpitalne. Lepiej mieć polisę i nie płacić wysokich stawek za niemieckie leczenie.

Polisa zdrowotna finansuje wiele rzeczy:

 

 

Niemiecka polisa ponadto ma pewne atuty nadprogramowe:

 

Niemiecka polisa nie ma żadnych ograniczeń finansowych i pokrywa koszty leczenia różnych schorzeń, inaczej niż to jest z polisą polską. Brak polisy to kary, wstyd i problemy finansowe. § 193 ust. 4 VVG ustawy stwierdza, że osoby bez ubezpieczenia zdrowotnego, zgodnego z wymogami niemieckiego prawa, będą miały nałożone kary finansowe. Za pierwsze sześć miesięcy kara wynosi równowartość wysokości miesięcznej składki, a za każdy następny miesiąc kara ta to opiewa na1/6 składki miesięcznej ubezpieczenia. Płacenie składek wstecz może przyprawić każdego o palpitacje serca oraz wyjątkowy stres. Lepiej oszczędzić sobie tak negatywnych przeżyć.

 

Co to jest AOK, czy ktoś wie?

AOK Niemcy jest ubezpieczeniem zdrowotnym, które kosztuje ok. 350 euro miesięcznie. Nieliczni wybierają tę opcję. Wielu woli tanie Ubezpieczenie zdrowotne w Niemczech. Od 1 stycznia 2009 roku polisy zdrowotne w Niemczech są obowiązkiem, każdy Polak musi o tym pamiętać i zadbać o siebie od razu, a nie kupować polisę zdrowotną po roku czy dwóch. Małe firmy raczkujące na terenie tego kraju mogą liczyć na tańsze polisy zdrowotne. Już w pierwszym miesiącu pobytu w Niemczech dobrze jest kupić solidną polisę. Gewerbe w Niemczech dzięki polisie może działać lepiej i bez stresu.

 

Internet to prawdziwa kopalnia wiedzy

Strony internetowe firm www.eurokv.de czy care-primo.de opisują różnorodne polisy, które na pewno ułatwią życie niejednej gewerbe. Kolejnym krokiem może być rozmowa z doradcą ubezpieczeniowym o rodzajach polis oraz ich cena.

Więcej wiedzy o ubezpieczeniach znajduje się w gazetach specjalistycznych oraz rozporządzeniach:
 

ROZPORZĄDZENIU PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO I RADY (WE) NR 987/2009 z dnia 16 września 2009 r. dotyczące wykonywania rozporządzenia (WE) nr 883/2004 ​ w sprawie koordynacji systemów zabezpieczenia społecznego (Tekst mający znaczenie dla EOG i dla Szwajcarii) (DZ.U L 284 z 30.10.2009, str. 1)​ ​

ROZPORZĄDZENIU PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO I RADY (UE) NR 1231/2010 ​ z dnia 24 listopada 2010 r. rozszerzające rozporządzenie (WE) nr 883/2004 ​ i rozporządzenie (WE) nr 987/2009 na obywateli państw trzecich, którzy nie są jeszcze objęci tymi rozporządzeniami jedynie ze względu na swoje obywatelstwo (Dz.U. L.344 z 29.12.2010, str. 1)​ ​

DECYZJA NR S1 Komisji Administracyjnej ds. Koordynacji Systemów Zabezpieczenia Społecznego z dnia 12 czerwca 2009 r. dotycząca Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego​ ​

 

ubezpieczenie w niemczech

Polecane linki:

podatek-dochodowy

ubezpieczenia zdrowotne- najtaniej

tabele-ile-podatku

ulga-podatkowa

 

                        rejestracja vat Niemcy                                                         sprzedaż_przez_amazon_a_vat

 

                   rejestracja_vat_niemcy                                                           sprzedaż_przez_amazon_a_vat                                                                                                                                                                                                                                                           

 

 

 

 


© carebiuro.de 2016.
All rights reserved.