poczta@carebiuro.de

✅Zadbaj o ubezpieczenie na swoją firme w Niemczech

Gewerbe musi działać bezpiecznie

Zadbaj o ubezpieczenie na swoją firme w Niemczech

Własna działalność gospodarcza w Polsce bywa koszmarem – nieprzyjazne przepisy, wysokie składki ZUS, drogie ubezpieczenia. W Niemczech jest taniej i łatwiej. Polacy osiedlają się w Niemczech, ponieważ ten kraj jest przyjazny, zamożny, a gewerbe ma wiele możliwości. Warto dbać o dobre ubezpieczenie, ponieważ ono daje pełne bezpieczeństwo funkcjonowania w tym kraju. Artykuł 48 Traktatu o funkcjonowaniu Unii Europejskiej ujmuje jedną z kluczowych  zasad w zintegrowanej Europie - swobodę przepływu osób, usług i kapitału.​ Dzięki niej można pracować w dowolnym kraju Unii Europejskiej, podróżować po całej Europie, sprzedawać własne produkty w całej Unii.

To doskonała zasada pomagająca osobom, które niekoniecznie zamierzają prowadzić działalność we własnym kraju. Jednak zawsze warto podjąć decyzję o dobrym ubezpieczeniu zdrowotnym. EKUZ na pewno nie wystarcza. Polska polisa zdrowotna nie jest dobra, ma limity na leczenie, nieraz sprawia, ze w połowie  leczenia trzeba wracać do Polski. Koszty nie są duże – gewerbe budowlana płaci 74 euro miesięcznej składki ubezpieczeniowej. To całkiem rozsądna suma. Można dodać opcję OC, która ochroni właściciela gewerbe w razie szkód wyrządzonych osobom trzecim.

 

Ubezpieczenia zdrowotne – konieczne czy fanaberia?

Tanie Ubezpieczenie w Niemczech dla gewerbe budowlanej kosztuje kilkadziesiąt euro. Jest to doskonała sprawa dla każdego klienta, który chce korzystać z niemieckiej opieki zdrowotnej, gdy jest taka konieczność. Pacjent bez ubezpieczenia zostanie przyjęty bez lekarza, ale w ciągu dziesięciu dni od wizyty musi przedstawić polisę. Jeśli tego nie zrobi, wówczas zapłaci taką kwotę za wizytę, jaką płacą pacjenci prywatni. A to może być poważnym finansowym uszczerbkiem.

 

Polisa zdrowotna to dobra ochrona i znakomita jakość

Niemiecka polisa finansuje całe mnóstwo usług:

 

Gewerbe musi działać bezpiecznie

Dodatkowe opcje polisy są bardzo praktyczne:

Polisa doskonale chroni gewerbe, jego właściciela oraz całą rodzinę, czyli współmałżonka i dzieci.

 

Nie masz polisy? Uważaj – zapłacisz karę

Brak polisy oznacza płacenie kar finansowych. Od 1 stycznia 2009 roku polisa zdrowotna jest obowiązkowa, nie można zrezygnować z ubezpieczenia. Jeśli ktoś po długim czasie bez polisy zorientuje się, że jednak chce zakupić polisę, wówczas musi płacić składki wstecz i to już będzie dotkliwe rozwiązanie. Można czekać na amnestię – od sierpnia do grudnia 2014 roku można było ubezpieczać się w Niemczech bez żadnych konsekwencji wynikających z braku posiadania takiej polisy przez wiele lat. Jednak takie amnestie nie są częstą sprawą. Opłata za zwłokę wynosi 1 procent zaległej kwoty miesięcznie, nie wolno jednak zapominać, że jest ona zaokrąglana do 50 euro. Jeżeli zalegamy ubezpieczalni z kwotą np. 2586 euro, musimy doliczyć 25 euro odsetek za zwłokę. I to jest duże obciążenie dla budżetu.

Zgodnie z ustawą § 193 ust. 4 VVG osoby bez ubezpieczenia zdrowotnego, zgodnego z prawem niemieckim zostaną ukarane finansowo. Za pierwsze sześć miesięcy kara równa jest wysokości miesięcznej składki, a za każdy następny miesiąc należy zapłacić 1/6 składki miesięcznej ubezpieczenia. 

 

AOK Niemcy może się przydać?

AOK Niemcy to ubezpieczenie z miesięczną składką ok. 350 euro.  Tanie Ubezpieczenie zdrowotne w Niemczech  są korzystniejsze. AOK Niemcy to polisa dla osób zamożnych i wybierających takie rozwiązanie.

 

Wybierz polisę dla siebie

Strony internetowe firm www.eurokv.de czy care-primo.de mają szerokie spektrum informacji o polisach w języku polskim. Dla polskich gewerbe jest to lektura obowiązkowa, podobnie jak czytanie rozporządzeń prawnych. Oto przykładowe z nich:

 

DECYZJA NR S1 Komisji Administracyjnej ds. Koordynacji Systemów Zabezpieczenia Społecznego z dnia 12 czerwca 2009 r. dotycząca specyfikacji technicznej Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego ​ ​

DECYZJA NR S3 Komisji Administracyjnej ds. Zabezpieczenia Społecznego określającej świadczenia objęte zakresem art. 19 ust. 1 i art. 27 ust. 1 rozporządzenia nr 883/2004 oraz art. 25 lit. A) pkt 3 rozporządzenia nr 987/2009 Akty prawne prawa krajowego: ​ ​

Ustawa z dnia 27 sierpnia 2004 r . o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ​ ze środków publicznych (Dz. U. z 2015 r. poz. 581) oraz niektóre akty wykonawcze do ustawy odnoszące się do koordynacji systemów zabezpieczenia społecznego.

 

Zakładanie Gewerbe w Niemczech

Ubezpieczenie zdrowotne w niemczech

Polecane linki:

czym-grozi-brak-ubezpieczenia-zdrowotnego-w-niemczech

brak-ubezpieczenia-co-mi-grozi

ubezpieczenie-auta-w-niemczech

 

                                  gewerbe_a_ubezpieczenia                                                                        sprzedaż_przez_amazon_a_vat                                                                                                

                                  gewerbe_a_ubezpieczenia                                                                          sprzedaż_przez_amazon_a_vat                                                                                                                                                                                                                                                                                      

UWAGA: nie wymagamy osobistego stawienia sie w biurze- wszystko możemy załatwić drogą elektroniczną i pocztową:

Email:  poczta@carebiuro.de
WhatsApp +49 160 430 803 6
WhatsApp +49 151 462 323 10

Biuro Burscheid +49 2174 666 3977
Biuro Dusseldorf +49 211 975 31 621 
Biuro Leverkusen +49 2171 77 69 612 
Biuro Polska  +48 22 307 11 23 
 

            

 

 

 

Freistellung i polska firma budowlana
Eurokv doradza w ubezpieczeniach prywatnych
Zakładasz firmę w Niemczech i co dalej?

© carebiuro.de 2016.
All rights reserved.