robertkol1405@yahoo.de

Masz firme w Niemczech? Musisz mieć także ubezpieczenie

Ubezpieczenia zdrowotne w Niemczech należy dokładnie przeanalizować

 

Niemcy nie są już krajem marzeń. Dzięki obecności Polski w UE coraz więcej osób może pracować w Niemczech legalnie. Możliwe jest także założenie firmy w tym kraju. Polskie Ubezpieczenie w Niemczech daje nikłą ochronę. Wybór niemieckiej polisy to dobre rozwiązanie. Polacy mają takie prawa, jak wszyscy obywatele UE. Mogą mieszkać w Niemczech tak długo, jak chcą. Unia Europejska działa na bazie traktatu o Unii Europejskiej oraz traktatu o funkcjonowaniu Unii Europejskiej. Artykuł 48 Traktatu o funkcjonowaniu Unii Europejskiej opisuje dokładnie jedną z naczelnych zasad w Unii Europejskiej - swobodę przepływu osób, usług i kapitału.​ UE Polacy zawdzięczają bardzo wiele, swoboda poruszania po całej Europie to sprawa bezcenna.

 

Ubezpieczenia zdrowotne na terytorium Niemiec warto poznać

Polisy prywatne zdrowotne to doskonała oferta. Niejedna osoba dba o doskonałą polisę, jest mocno zainteresowana doskonałą ochroną. Zdrowie zasługuje na ochronę, zatem niejedna osoba dokładnie ogląda niemieckie polisy – państwowe oraz prywatne. Wybór jest spory, a ludzie takiej polisy potrzebują.

 

Koszt polisy nie rzuca nikogo na kolana

Tanie oferty ubezpieczeń niemieckich oferuje wiele niemieckich towarzystw ubezpieczeniowych. Polisy nie są drogie – za 1-3 euro dziennie można mieć doskonałe Ubezpieczenie zdrowotne w Niemczech . Jest ono godne uwagi i pozwala spokojnie mieszkać w Niemczech, bez obawy o koszty leczenia. Jakość to doskonała sprawa, a Niemcy to kraj bogaty w pracę, pieniądze i polisy. Polska opiekunka seniorów może kupić polisę za 30-31 euro miesięcznie, a pracownik ubezpieczy się za ok. 50 euro, natomiast właściciel gewerbe działającej w sektorze budowlanym znajdzie polisę za 74 euro. Taka kwota nikogo nie rujnuje, a daje doskonałe poczucie bezpieczeństwa.

 

Eksperci podają, że 80 000 osób w Niemczech żyje i pracuje nie mając ubezpieczenia. Może warto pójść ich śladem?

Polisa zdrowotna nie jest droga, nie warto z niej rezygnować. Od 1 stycznia 2009 roku polisa zdrowotna jest konieczna. Niemieckie przepisy są bezlitosne, a kontrole sprawdzają postępowanie wielu osób.

 

 

W ramach polisy zdrowotnej dostępne są:

Niemiecka polisa zdrowotna nie stosuje żadnych limitów finansowych i zapewnia pokrycie pełnych kosztów leczenia. Źle jest rezygnować z tak doskonałego wentyla bezpieczeństwa. Każda osoba potrzebuje pomocy medycznej od czasu do czasu, a w ramach polisy jest chroniona o wiele lepiej oraz skuteczniej. 

 

Czy niemiecki ustawodawca przewiduje jakieś kary za brak polisy zdrowotnej?

Klienci rezygnujący z zakupu polisy muszą płacić kary finansowe lub oczekiwać wydalenia z Niemiec. Lepiej kupić polisę, która kosztuje bardzo mało.. Ustawa § 193 ust. 4 VVG określa, że osoby bez ubezpieczenia zdrowotnego, zgodnego z niemieckimi przepisami, będą zobowiązane do uiszczenia kary finansowej. Za pierwsze pół roku braku polisy kara wynosi wysokość jednej miesięcznej składki, a za każdy następny miesiąc kara ta opiewa na 1/6 składki miesięcznej ubezpieczenia.

 

Co oznacza tajemniczy skrót AOK?

AOK Niemcy to rodzaj ubezpieczenia ze składką ok. 350 euro miesięcznie. Nie jest to tania polisa, dlatego warto poznać inne rozwiązania i wybrać najlepsze z nich dla siebie.

Wiedza o polisach zdrowotnych publikowana jest w prasie, magazynach oraz internecie

Strony internetowe firm www.eurokv.de czy care-primo.de zapewniają szerokie spektrum informacji oraz wiedzy o polisach zdrowotnych obowiązujących w Niemczech.

Wiedzę z internetu można uzupełnić przepisami, na pewno warto poczytać takie oto rozporządzenia:

*DECYZJA NR S1 Komisji Administracyjnej ds. Koordynacji Systemów Zabezpieczenia Społecznego z dnia 12 czerwca 2009 r. dotycząca specyfikacji technicznej Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego ​ ​


*Ustawa z dnia 27 sierpnia 2004 r . o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ​ ze środków publicznych (Dz. U. z 2015 r. poz. 581) oraz niektóre akty wykonawcze do ustawy odnoszące się do koordynacji systemów zabezpieczenia społecznego.

 

ubezpieczenie w Niemczech

Polecane linki:

ubezpieczenia-zdrowotne-dla-opieki

opiekunki-w-niemczech-na-gewerbe

zarobki-opiekunki

 

 

                                      GEWERBA_w_Niemczech                                                   ROZLICZANIE_VAT_NIEMCY_CENA_1

                  GEWERBA_w_Niemczech                                                          ROZLICZANIE_VAT_NIEMCY_CENA_1                                                                                                                                                                                                                                             

 

 

 


© carebiuro.de 2016.
All rights reserved.