poczta@carebiuro.de

✅Spokojna jesień życia z prywatnym ubezpieczeniem emerytalnym

Porównanie rodzajów prywatnych ubezpieczeń emerytalnych

Spokojna jesień życia z prywatnym ubezpieczeniem emerytalnym

Państwowe ubezpieczenie nie jest jedyna formą zabezpieczenia finansowej przyszłości na starość. Co więcej możesz opłacać składki na ubezpieczenia społeczne samodzielnie, nie będąc przy tym zatrudnionym. Kogo jednak stać na takie rozwiązanie? No właśnie, niewielu  Niemców otrzyma godną emeryturę ustawową w przyszłości. Istnieje jednak ciekawa alternatywa - ubezpieczenia prywatne. Prywatne ubezpieczenie emerytalne to doskonały sposób na zabezpieczenie dotychczasowego standardu w jesieni życia. Na rynku usług finansowych jest wiele ciekawych rozwiązań, dzięki którym możesz zapewnić sobie godny poziom finansowy na emeryturze. Każdy z tych wariantów ma swoje zalety – wybór najbardziej dogodnego zależy od Twoich potrzeb i możliwości finansowych. Od kilku lat na niemieckim rynku ofert ubezpieczeniowych coraz bardziej popularne są ubezpieczenia emerytalne tzw. New Classic, które dołączyły do już dobrze znanych ubezpieczeń emerytalnych typu Riester i emerytura Rürup. Wybór odpowiedniego produktu emerytalnego nie jest prosty – zawiłości umowy i mnogość opcji może być trudna dla osoby nie posiadającej wiedzy na temat ubezpieczeń.  To na którą emeryturę się zdecydujesz warto zawsze przedyskutować z doświadczonym doradcą ubezpieczeniowym.

Na czym polega prywatne ubezpieczenie emerytalne?

Emerytura nie musi być czasem klepania biedy. Największe szanse, by po sześćdziesiątce zacząć życie na nowo, mają dzisiejsi 20-30-latkowie. O emeryturze najlepiej zacząć myśleć już w wieku dwudziestu lat. Wiele zależy od konsekwencji i od osobistej aktywności. Niemcy się starzeją, tak samo zresztą jak inne kraje Europy, spada liczba urodzeń, przybywa natomiast osób w tzw. wieku poprodukcyjnym, czyli ponad 60-letnich kobiet i  mężczyzn. Dla przyszłych emerytów to zła wiadomość, gdyż w starzejącym się społeczeństwie mniej osób będzie pracowało na bogaty pakiet świadczeń socjalnych dla osób starszych. Jednym ze sposobów na godną emeryturę jest zawczasu zawarcie umowy prywatnego ubezpieczenia emerytalnego. To jaką formę ubezpieczenia i jakie będziesz regulować składki jest Twoim osobistym wyborem – pod tym względem umowy ubezpieczenia emerytalnego wykazują dużą elastyczność. Możesz wpłacać składki co miesiąc, możesz uzupełniać kapitał jednorazowymi większym kwotami. Dodatkowo w momencie zawierania umowy ubezpieczenia emerytalnego masz wybór, czy zaoszczędzony kapitał będzie Ci wypłacany w formie emerytury miesięcznej czy ryczałtu. Jeśli zdecydujesz się na comiesięczną wypłatę emerytury weź pod uwagę tzw. czynnik emerytalny. Wskazuje on, ile emerytury przysługuje ci co miesiąc na 10000 € zgromadzonych środków. Na przykład, jeśli współczynnik wynosi 26, otrzymasz 26 euro za każde 10000 € zaoszczędzonego kapitału miesięcznie. Z biegiem czasu gdy suma ta wzrośnie do 80000 €, emerytura wynosić będzie 208 € brutto miesięcznie.

Prywatne ubezpieczenia emerytalne – dokonaj wyboru już dziś

Współczesne produkty ubezpieczeniowe są skrojone na miarę potrzeb przyszłych emerytów, stąd ich różnorodność i duża ilość z której każdy może dobrać dla siebie zabezpieczenie na jesień życia zgodnie ze swoimi preferencjami:

 

Ubezpieczenie zdrowotne w niemczech

Porównanie rodzajów prywatnych ubezpieczeń emerytalnych

Emerytury Riester i Rürup – czas na decyzję, który model wybrać?

 

Zalety i wady prywatnego ubezpieczenia emerytalnego

Planując swoje prywatne ubezpieczenie emerytalne, powinieneś rozważyć zalety i wady każdej opcji ubezpieczeniowej.

Plusy  prywatnego ubezpieczenia emerytalnego

Minusy prywatnego ubezpieczenia emerytalnego

Komu najlepiej służy prywatne ubezpieczenie emerytalne ?

Ubezpieczenie emerytalne w prywatnym towarzystwie ubezpieczeniowym jest jednym z ubezpieczeń, które ma zapewniać dodatkowe środki na emeryturę. Innymi słowy jest ubezpieczeniem na wypadek niezdolności do pracy z powodu starości (polisa emerytalna), które ma wypełnić lukę w dochodach jaka zapewnie powstanie w momencie zakończenia aktywności zawodowej i otrzymywania ustawowego świadczenia emerytalnego. Przezorny zawsze ubezpieczony – mówi stara maksyma. Ubezpieczony dostanie dodatkową wypłatę. Jest to jeszcze jedna forma oszczędzania, która może zapewnić nam spokojniejszą starość.

Rejestracja firmy w Niemczech                                                             Zakładanie Gewerbe w Niemczech

Założenie firmy w Niemczech

Polecane linki:

tanie-ubezpieczenia

handel-w-internecie

Posiadasz Gewerbe?

Działalność gospodarcza

 

                                  Firma w Niemczech                                                                   ubezpieczenie                                                                 

                              Jak_założyć_własną_firmę_w_Niemczech                                                      ile_kosztuje_ubezpieczenie_w_niemczech_na_gewerbe                                                                                                                                              

UWAGA: nie wymagamy osobistego stawienia sie w biurze- wszystko możemy załatwić drogą elektroniczną i pocztową:

Email:  poczta@carebiuro.de
WhatsApp +49 160 430 803 6
WhatsApp +49 151 462 323 10

Biuro Burscheid +49 2174 666 3977
Biuro Dusseldorf +49 211 975 31 621 
Biuro Leverkusen +49 2171 77 69 612 
Biuro Polska  +48 22 307 11 23 
 

                                                                                                                                                                                                                          

 

 

 

Freistellung i polska firma budowlana
Eurokv doradza w ubezpieczeniach prywatnych
Zakładasz firmę w Niemczech i co dalej?

© carebiuro.de 2016.
All rights reserved.