robertkol1405@yahoo.de

✅ Ubezpieczenie zdrowotne w Niemczech jest obowiązkowe

Niemcy a ubezpieczenie zdrowotne

Gdzie najlepiej kupić ubezpieczenie zdrowotne w Niemczech ?

Obowiązek posiadania ubezpieczenia zdrowotnego w Niemczech dla wszystkich ich mieszkańców został wprowadzony ustawą w 2009. Ma ona odniesienie tak dla rdzennych mieszkańców Niemców jak i cudzoziemców, mieszkających na terenie tego kraju. Zgodnie z przepisami każda osoba zameldowana na terenie Niemiec musi posiadać ubezpieczenie zdrowotne. To czy dana osoba zameldowana w Niemczech pracuje na własny rachunek czy na etacie w firmie, studiuje czy ma status bezrobotnego nie ma znaczenia. Obecnie wymagane jest ubezpieczenie, które pokryje koszty pobytu w szpitalu oraz leczenie ambulatoryjnego.

Ubezpieczenie zdrowotne w Niemczech jest obowiązkowe – ten obowiązek został ustawowo ustanowiony już w 2009 roku i obejmuje wszystkich Niemców oraz cudzoziemców przebywających na terenie tego kraju.

Sprawdź w euroKV, które ubezpieczenie zdrowotne jest najlepsze i co zawiera:

Takie powinno być kompleksowe ubezpieczenie zdrowotne w Niemczech i takie wykupisz już od 1 € dziennie w euroKV.
Zamów darmową wycenę składki ubezpieczeniowej na Twój pobyt w Niemczech.

Jakie są rodzaje ubezpieczeń w Niemczech? Gesetzliche Krankenkasse lub Krankenversicherung to niemieckie państwowe ubezpieczenie zdrowotne, z tym, że w Niemczech nie istnieje tylko jedna państwowa kasa chorych, ale jest ich ponad 200. Składki w kasie chorych państwowej są stałe, gdyż ubezpieczycielom nie wolno naliczać wyższych opłat, niż zostało to ustalone przez państwo, więc ceny usług i składek wynoszą praktycznie tyle samo niezależnie od ubezpieczyciela. Ponieważ składki w państwowej kasie chorych ustalane są według wysokości dochodu a więc im więcej zarabiamy tym więcej musimy płacić na ubezpieczenie, to dobrym rozwiązaniem jest ubezpieczenie prywatne, gdzie składka zależy od osoby ubezpieczającej się. Prywatne ubezpieczenie zdrowotne znacznie różni się od państwowego swoją ofertą - jednakże jego ważność jest identyczna jak państwowego w momencie korzystania z pomocy medycznej. Podstawowa różnica to taka, że wysokość składek w prywatnej ubezpieczalni jest obliczana indywidualnie i nie zależy od naszych dochodów lecz od wieku, płci oraz stanu zdrowia stwierdzonego w momencie zawierania polisy. Prywatne ubezpieczenie niewątpliwe zapewnia lepsze świadczenia i to my decydujemy za co płacimy i co chcemy mieć zagwarantowane w ramach ubezpieczenia. W ramach prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego sami decydujemy o tym, jakie świadczenia ma ono zawierać.

gewerba a ubezpieczenie zdrowotne

Polecane linki:

Polscy przedsiebiorcy w Niemczech

Gewerba a ubezpieczenie zdrowotne

Niemiecki system ubezpieczeń społecznych

Zwolnienie z podatku VAT w Niemczech

Obowiazkowe ubezpieczenie

Ekspresowa rejestracja przez internet

 

 

                                                                                                                                                                                                

 

 

 


© carebiuro.de 2016.
All rights reserved.