robertkol1405@yahoo.de

✅ Jak dostać kredyt w Niemczech?

Ubieganie sie o kredyt w Niemczech

Jakie warunki trzeba spełnić żeby dostać kredyt w Niemczech

Osoba potrzebująca wziąć kredyt w Niemczech musi podobnie jak w Polsce przede wszystkim wykazać się zdolnością kredytową. Jakie jeszcze wymogi stawiane są osobom starającym się o kredyt w DE? Osoba musi być pełnoletnia, posiadać meldunek w Niemczech, konto bankowe w niemieckim banku oraz aprezentować stałe, udokumentowane dochody z umowy o pracę lub prowadzenia działalności gospodarczej w Niemczech.

Jak dostać kredyt w Niemczech? Czy Polak ma szanse pozyskać kredyt gotówkowy czy hipoteczny za granicą? Co decyduje o tym czy może się starać o pożyczkę w banku?

Polak w Niemczech by móc zwrócić się do banku z wnioskiem o kredyt musi:

  1. mieć skończone 18 lat,

  2. posiadać stałe zameldowanie na terenie Niemiec, kredyt w Niemczech bez meldunku nie jest możliwy, gdyż stałe zameldowanie na terenie Niemiec to jeden z warunków, który trzeba spełnić, aby otrzymać kredyt

  3. pracować na podstawie umowy o pracę (stałe zatrudnienie) albo wykonywać pracę w wolnym zawodzie (umowa o dzieło/umowa zlecenie) albo prowadzić własną działalność gospodarczą - duże znaczenie w kwestii wydania decyzji o udzieleniu kredytu odgrywa forma zatrudnienia, staż pracy i zdolność kredytowa wnioskodawcy

Zanim złożysz wniosek o kredyt, powinniśmy upewnić się, że nie posiadamy w Niemczech żadnych zaległości finansowych w innych bankach bądź innych instytucjach z tytułu świadczeń usług (np. telekomunikacyjnych). Jeżeli spóźniasz się z płatnością rat to możesz zostać umieszczony w systemie SCHUFA, będącym odpowiednikiem Krajowego Rejestru Dłużników w Polsce. Skutkiem tego może być odmowa udzielenia kredytu przez bank niemiecki.

Warunki kredytu są zróżnicowane i zależą od banku, w którym posiadamy konto i ewentualną zdolność kredytową. Głownie zależy to od:

Popularne kredyty brane przez Polaków w Niemczech
Kredyt gotówkowy
Cel na który przeznaczone są środki finansowe nie musi być w banku podawany, zwykle są to kredyty na remont, zakup sprzętu czy wakacje
Kredyt na samochód
Kredyt samochodowy jest specyficzna forma kredytu ratalnego. W związku z tym, ze samochód jest niejakim zabezpieczeniem dla banku, wysokość oprocentowania może być niska i możliwość uzyskania tego typu kredytu mniej skomplikowana.
Kredyt „Dispo”
Limit kredytowy na koncie bankowym. W tym przypadku można przeciągnąć konto na minus do sumy wcześniej ustalonej z bankiem.
Kredyt na karcie kredytowej
Przy użyciu karty kredytowej można robić zakupy, pobierać pieniądze z bankomatów i przez miesiące zbierać zadłużenie (często ograniczone limitem). Jednak trzeba przy tym pamiętać, ze oprocentowanie tego typu kredytu jest bardzo wysokie i sięga nawet do 20%.

polska firma w niemczech

Polecane linki:

Ile kosztuje zalozenie firmy w Niemczech?

Tanie ubezpieczenie auta w Niemczech

Niemcy a ubezpieczenie zdrowotne

Kto podlega Handwerkskammer

Polisa zdrowotna w Niemczech

System ubezpieczeń w Niemczech

 

 

                                                                                                                                                                                                                              

 

 

 


© carebiuro.de 2016.
All rights reserved.