robertkol1405@yahoo.de

✅ Jak zalozyc firme budowlana w Niemczech?

Polak rejestrujacy firme budowlana w Niemczech

Planuję działalność budowlaną w Niemczech jak ją założyć?

 

Polskich firm budowlanych w Niemczech legalnie działających, zarejestrowanych w urzędach gmin w całym kraju jest już kilkadziesiąt, a zapotrzebowanie na polskich fachowców z branży budowlanej wciąż rośnie. Jeżeli planujesz rejestrację firmy budowlanej w Niemczech koniecznie zapoznaj się z niezbędnymi informacjami na start Twojej działalności w DE.

Polskie biuro Carebiuro nowopowstającym firmom budowlanym w Niemczech oferuje:

Polska firma budowlana jeżeli chce świadczyć swoje usługi na terenie Niemiec powinna dokonać rejestracji w tym kraju do celów podatkowych. W momencie rejestracji polska firma budowlana jest zobowiązana do podania następujących danych do niemieckiego fiskusa:

Pamiętaj, że jako właściciel firmy budowlanej musisz zadbać nie tylko o finanse i zarobki swojej firmy ale i zdrowie, a nawet życie. Każda osoba która jest zameldowana w Niemczech i prowadzi tam działalność gospodarczą ma obowiązek rejestracji w kasie chorych – prywatnej lub państwowej i odprowadzania składek na ubezpieczenie zdrowotne. Regularnie opłacane składki na ubezpieczenie zdrowotne to nie tylko droga do korzystania z niemieckiej służby zdrowia ale i potwierdzenie w przypadku kontroli niemieckich służb, że przebywamy na terenie Niemiec legalnie. Obowiązek posiadania ubezpieczenia zdrowotnego w Niemczech został wprowadzony w 2009 roku i objęci nim są tak obywatele Niemiec jak i wszyscy cudzoziemcy, przebywający w tym kraju. W przypadku stwierdzenia braku aktualnego ubezpieczenia niemieckie służby np. Zollamt mają pełne prawo wydalić nas do Polski.

Firma w Niemczech

 

Polecane linki:

ID NUMER - Steuernummer

Jak zarejestrować firmę w Niemczech

Jakie dokumenty są wymagane

Kto podlega ubezpieczeniu

Rejestracja Gewerbe bez meldunku w Niemczech

ubezpieczenie zdrowotne za granica

 

 

                                                                                                                                                                                       

 

 

 


© carebiuro.de 2016.
All rights reserved.