poczta@carebiuro.de

✅ Jak wysoka jest składka na ubezpieczenie zdrowotne?

Ubezpieczenie w Niemczech-ile kosztuje

Jaka jest wysokość składki na ubezpieczenie zdrowotne w Niemczech

By nabyć tanie ubezpieczenie zdrowotne gdy prowadzisz gewerbe w Niemczech nie musisz już więcej przeszukiwać internetu, czytać opinii, samemu przeglądać ofert towarzystw ubezpieczeniowych. W euroKV możesz skorzystać z łatwej porównywarki ubezpieczeń lub w przypadku wątpliwości zasięgnąć opinii i porady naszych specjalistów od ubezpieczenia.. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty.

W Niemczech działa ponad 200 kas chorych – państwowych i prywatnych, spośród ofert, których może dowolnie wybierać Polak przebywający na dłużej, pracujący lub prowadzący działalność gospodarczą w tym kraju.

 

Jak wysoka jest składka na ubezpieczenie zdrowotne?

By ubezpieczenie zdrowotne było skuteczne, wcale nie musi być drogie – w euroKV kupisz polisę zdrowotną już od 1 €, natomiast musi pokrywać koszty:

W Niemczech Polak ma do wyboru 2 rodzaje ubezpieczenia zdrowotnego: państwowe oraz prywatne.

Ubezpieczenie w państwowej niemieckiej kasie chorych

Ubezpieczenie państwowe jest dostępne dla osób pracujących, lub prowadzących w Niemczech legalną, zarejestrowaną działalność gospodarczą. Składka ubezpieczeniowa jest obliczana od dochodu, o którym informację do kasy chorych przekazuje niemiecki urząd skarbowy. Rozliczenie z kasą chorych odbywa się bezgotówkowo. Ważne - ubezpieczenie państwowe jest możliwe do przystąpienia tylko w momencie gdy wcześniej byliśmy ubezpieczeni w polskim ZUS-ie i jesteśmy w stanie to udokumentować. Jest to więc swego rodzaju kontynuacja ubezpieczenia z Polski.

Cechy ubezpieczenie państwowego

 

Ubezpieczenie w Niemczech-ile kosztuje

Ubezpieczenie w prywatnej niemieckiej kasie chorych

Składki ustalane są indywidualnie na podstawie wieku, płci, stanu zdrowia i zakresu ubezpieczenia, co powoduje, że mogą się okazać niższe niż w państwowej kasie chorych Koszty leczenia są refundowane, tzn. otrzymany w gabinecie lekarskim rachunek przekazuje się firmie ubezpieczeniowej.

Cechy ubezpieczenia prywatnego

Pamiętaj, że brak ubezpieczenia zdrowotnego w Niemczech grozi nie tylko wysokimi kosztami leczenia, które należy ponieść własnej kieszeni w przypadku choroby czy wypadku lecz utratą statusu legalności pobytu w Niemczech. Zollamt - służby celne niemieckie, urząd ds. cudzoziemców stale kontrolują polskich przedsiębiorców pod kątem posiadania aktualnego ubezpieczenia zdrowotnego. Jeżeli takiego nie posiadasz grozi Ci nie tylko utrata legalności firmy ale nawet wydalenie z terenu Niemiec i zakaz pracy w przyszłości.

Jeżeli szukasz niedrogiego ubezpieczenia zdrowotnego n czas prowadzenia działalności w Niemczech koniecznie skonsultuj się z doradcą ubezpieczeniowym euroKV. U nas bezpłatnie porównasz polisy zdrowotne, ich wysokość i warunki ubezpieczenia. Niezobowiązująco poszerzymy Twoją wiedzę w zakresie polis w Niemczech.

Ubezpieczenie zdrowotne w niemczech

Polecane linki:

Gewerba a ubezpieczenie zdrowotne

Jak dostać kredyt w Niemczech?

ID NUMER - Steuernummer

Ubezpieczenia zdrowotne dla opieki w Niemczech

Freistellung jakie dokumenty

Gewerbe i kary za brak ubezpieczenia

 

 

                                                                                

UWAGA: nie wymagamy osobistego stawienia sie w biurze- wszystko możemy załatwić drogą elektroniczną i pocztową:

Email:  poczta@carebiuro.de
WhatsApp +49 160 430 803 6
WhatsApp +49 151 462 323 10

Biuro Burscheid +49 2174 666 3977
Biuro Dusseldorf +49 211 975 31 621 
Biuro Leverkusen +49 2171 77 69 612 
Biuro Polska  +48 22 307 11 23 
 

                                                                                                                                         

 

 

 

Freistellung i polska firma budowlana
Eurokv doradza w ubezpieczeniach prywatnych
Zakładasz firmę w Niemczech i co dalej?

© carebiuro.de 2016.
All rights reserved.