robertkol1405@yahoo.de

✅ Brak aktualnego ubezpieczenia- czym grozi?

Brak ubezpieczenia w Niemczech czym to grozi

Co się stanie gdy nie wykupię ubezpieczenia zdrowotnego w Niemczech

W Niemczech od 2009 istnieje obowiązek posiadania aktualnego ubezpieczenia zdrowotnego przez wszystkich cudzoziemców pracujących lub posiadających firmy w tym kraju. Bez ubezpieczenia nie można tam legalnie mieszkać i pracować. By wykupić niedrogie ubezpieczenie zdrowotne skontaktuj się z doradcą ubezpieczeniowym euroKV i już dowiedz się jakie ubezpieczenie zdrowotne czy socjalne, czy prywatne będzie dla Ciebie korzystnym.

Za brak aktualnego ubezpieczenia zdrowotnego w Niemczech grozi Polakowi nie tylko kara finansowa ale i możliwość wydalenia go do Polski.

Nie narażaj się na konsekwencje braku ubezpieczenia w Niemczech – sprawdź niskie taryfy polis zdrowotnych w euroKV:

Przebywanie na terenie Niemiec bez aktualnego ubezpieczenia zdrowotnego jest przestępstwem - reguluje to ustawa systematyzujące kwestie ubezpieczeń społecznych a szczególnie § 193 ust. 4 VVG, który wskazuje, że osoby nieposiadające ubezpieczenia zdrowotnego mogą się spodziewać konsekwencji finansowych i administracyjnych. Oprócz ewidentnego złamania prawa niemieckiego brak ubezpieczenia zdrowotnego wiąże się z niemożnością korzystania z niemieckiej służby zdrowia bezpłatnie - każda wizyta u lekarza czy pobyt w szpitalu płatny indywidualnie przez pacjenta, opłaty za wizytę czy leczenie mogą sięgać tysięcy €. Ubezpieczenie zdrowotne wcale nie musi kosztować setek € a ich koszt można odliczyć od kosztu uzyskania przychodu gewerbe.

W Niemczech masz dostęp do ubezpieczenia państwowego w jednej z ponad 100 państwowych kas chorych działających na terenie całych Niemiec oraz spełniającego warunki ustawy o ubezpieczeniach ubezpieczenia prywatnego, dostępnego w towarzystwach ubezpieczeniowych na terenie całych Niemiec. A jakie są różnice między ubezpieczeniem państwowym i prywatnym?

Prywatne ubezpieczenie zdrowotne (PKV – Private Krankenversicherung)

Państwowe ubezpieczenie zdrowotne (GKV - Gesetzliche Krankenversicherung)

By legalnie prowadzić działalność musisz mieć ubezpieczenie zdrowotne wykupione w Niemczech. Możesz je mieć wykupione w prywatnej lub państwowej kasie chorych ale obowiązkowo musisz płacić składki ubezpieczeniowe. Po konkurencyjne cenowo polisy zdrowotne zapraszamy do euroKV.

ubezpieczenie zdrowotne niemcy

 

 

Polecane linki:

Niemcy-ubezpieczenie samochodu

Problem z dokumentami do gewerbe

Opiekunki na Gewerbe

Emerytura w Niemczech

PODATEK DOCHODOWY

Rejestracja Gewerbe bez meldunku w Niemczech

 

 

                                                                               

 

 

 


© carebiuro.de 2016.
All rights reserved.