poczta@carebiuro.de

✅DWIE FIRMY W POLSCE I W NIEMCZECH CZY TO MOŻLIWE?

Czy można mieć działalność gospodarczą w Polsce i w Niemczech?

Wielu przedsiębiorców z Polski planuje rozwój swojego biznesu za granicą i zastanawia się jak to zrobić skutecznie i niedrogo. Czy mając firmę w Polsce, mogą założyć działalność gospodarczą w Niemczech?

Polak co do zasady może założyć firmę w dowolnym państwie Unii Europejskiej, tak stanowią przepisy o działalności gospodarczej członków wspólnoty.

W przypadku gdy chcesz prowadzić działalność poza Polską masz 2 rozwiązania:

 

DWIE FIRMY W POLSCE I W NIEMCZECH CZY TO MOŻLIWE?

W przypadku założenia spółki zależnej dochodzi do powstania odrębnego od „spółki matki” (lub głównej siedziby), samodzielnego prawnie przedsiębiorstwa. Samodzielna filia przedsiębiorstwa nie stanowi odrębnej, niezależnej firmy. Definiuje się ją jako fizycznie oddzielony od głównej siedziby oddział, stworzony jako dodatkowe miejsce działalności gospodarczej przedsiębiorstwa. Prowadzona działalność ma wprawdzie mniejszy zakres niż ta w głównej siedzibie firmy, jednakże jest ona istotna dla całego przedsiębiorstwa. Natomiast niesamodzielna filia zależna jest od głównej siedziby przedsiębiorstwa.

Z prawnego punktu widzenia obydwie stanowią jednolite przedsiębiorstwo o odrębnych fizycznie lokalizacjach. W związku z tym niesamodzielne oddziały firmy nie mogą prowadzić samodzielnych interesów, które odbiegałyby od działalności głównej siedziby. Niesamodzielny oddział firmy nie podlega wpisowi do rejestru handlowego, należy go tylko zgłosić w urzędzie ds. działalności gospodarczej.

Założenie nowej firmy łączy się z szeregiem odrębnych kroków rejestracyjnych. Do założenia nowej działalności gospodarczej musisz być pełnoletni, posiadać dowód osobisty oraz wykazać, że masz adres zameldowania w Niemczech do celów rejestracji i prowadzenia firmy na terenie tego kraju. Jeżeli nie posiadasz meldunku, to nic straconego – w polskim biurze Carebiuro możesz uzyskać meldunek dla celów prowadzenia działalności gospodarczej.

Czy można mieć działalność gospodarczą w Polsce i w Niemczech?
Polskie biuro Carebiuro zapewnia przyszłym właścicielom firm w Niemczech:

Zgłoś się online do doradcy polskiego biura Carebiuro – z nami założysz firmę w Niemczech w 24 h od zgłoszenia, bez wychodzenia z domu. Minimum formalności, maksimum satysfakcji za 50 € jednorazowej opłaty rejestracyjnej.

Firma w Niemczech

 

To może Państwa zainteresować:

Rozliczenie podatkowe polskiej działalności
Rejestracja polskiej firmy do Freistellung
Gewerbe a ubezpieczenie zdrowotne w Niemczech
Firma w Niemczech Carebiuro
Rejestracja firmy w Niemczech
Założenie firmy w Niemczech

 

 

✅ 

UWAGA: nie wymagamy osobistego stawienia sie w biurze- wszystko możemy załatwić drogą elektroniczną i pocztową:

Email:  poczta@carebiuro.de
WhatsApp +49 160 430 803 6
WhatsApp +49 151 462 323 10

Biuro Burscheid +49 2174 666 3977
Biuro Dusseldorf +49 211 975 31 621 
Biuro Leverkusen +49 2171 77 69 612 
Biuro Polska  +48 22 307 11 23 

 

 

 

 

Freistellung i polska firma budowlana
Eurokv doradza w ubezpieczeniach prywatnych
Zakładasz firmę w Niemczech i co dalej?

© carebiuro.de 2016.
All rights reserved.