poczta@carebiuro.de

✅ Rozliczenia podatkowe w Niemczech dla Polaków

Księgowość dla spółki w Niemczech

Prowadzenie księgowości spółek w Niemczech znacznie różni się od polskich warunków. Dlatego gdy planujesz rejestrację spółki za granicą skorzystaj już od samego początku z pomocy wykwalifikowanych księgowych i doradców podatkowych, których znajdziesz w polsko-niemieckim biurze księgowym PitService. Spółka w Niemczech jest najczęściej opłacalnym pomysłem. Musisz jednak wiedzieć, że rejestrując działalność w Niemczech masz do spełnienia kilka wymogów. Przy wybranych branżach musisz mieć adres do wysyłek i zwrotów, najczęściej wiąże się to z wynajmem biura w Niemczech.

Jeżeli chcesz rozliczać się z niemieckim fiskusem musisz także posiadać niemiecki meldunek.

 

 Rozliczenia podatkowe w Niemczech dla Polaków

W jakim zakresie PitService pomoże Ci na początku działalności Twojej spółki w Niemczech?:

 

Księgowość dla spółki w Niemczech

Jeżeli nie wiesz jak założyć spółkę w Niemczech zdaj się na księgowych PitService. spółka z o.o. posiada osobowość prawną, pełną zdolność sądową, ma prawo nabywać wszelkiego rodzaju prawa majątkowe i rzeczowe, a także dysponować majątkiem odrębnym od majątku wspólników. Popularność GmbH zawdzięcza również faktowi, że ustawodawca dopuszcza jej zakładanie jednoosobowo.

Pamiętaj, że siedziba spółki musi obowiązkowo znajdować się na terenie Niemiec. Należy również zastanowić się nad przedmiotem działalności spółki, gdyż niemieckie prawo wymusza jego bardzo precyzyjne określenie. Gdy już podjęte zostaną pierwsze ustalenia dotyczące założenia firmy, należy podpisać umowę w formie aktu notarialnego. Umowa powinna zawierać nazwę firmy z dopiskiem Gesellschaft mit beschränkter Haftung lub skrót od tego określenia – GmbH,  siedzibę spółki (koniecznie w Niemczech), przedmiot prowadzonej działalności gospodarczej, wysokość kapitału zakładowego oraz informację o liczbie i kwocie nominalnej udziałów, które zostaną objęte przez wspólników. 

Gdy już zarejestrujesz spółkę i rozpoczniesz działalność koniecznie wybierz księgowego, który zapewni Ci profesjonalną obsługę Twoich finansów w spółce. To od jego wiedzy zależy czy Twoje dokumenty księgowe będą się zgadzać, czy deklaracje, sprawozdania, podatki będą trafiać do niemieckiego urzędu finansowego terminowo. Księgowy zajmie się też optymalizacją księgową, która pozwoli na znaczne oszczędności w Twoich podatkach.

Potrzebujesz fachowej pomocy księgowej? Sprawdź ofertę PitService polskiego biura rachunkowego działającego na terenie całych Niemiec już dziś.

Rozliczenie podatkowe dla Polaków

 

To może Państwa zainteresować:

Rozliczenie podatkowe dla Polaków
Otwarcie Firmy w Niemczech
EuroKV ubezpieczenie zdrowotne w Niemczech
Gewerbe w Niemczech bez meldunku
Szukasz biura- Polska firma w Niemczech
Firma w Niemczech Carebiuro

 

 

✅ 

UWAGA: nie wymagamy osobistego stawienia sie w biurze- wszystko możemy załatwić drogą elektroniczną i pocztową:

Email:  poczta@carebiuro.de
WhatsApp +49 160 430 803 6
WhatsApp +49 151 462 323 10

Biuro Burscheid +49 2174 666 3977
Biuro Dusseldorf +49 211 975 31 621 
Biuro Leverkusen +49 2171 77 69 612 
Biuro Polska  +48 22 307 11 23 

 

 

 

 

Freistellung i polska firma budowlana
Eurokv doradza w ubezpieczeniach prywatnych
Zakładasz firmę w Niemczech i co dalej?

© carebiuro.de 2016.
All rights reserved.