robertkol1405@yahoo.de

✅ Ekspresowa rejestracja przez internet

  Online-Jak założyć firmę w Niemczech

Założenie firmy w Niemczech przez Internet – kto pomoże ?

Myślisz o założeniu firmy w Niemczech? To słuszna decyzja – możesz liczyć na wiele korzyści oprócz wysokich zarobków w DE. Te związane z niskimi podatkami, zasiłkami czy dofinansowaniem do działalności to zaledwie minimum, na które możesz liczyć. Dowiedz się w Carebiuro jak szybko, sprawnie i tanio założyć firmę w DE.
 
Carebiuro – polskie biuro wspierające Polaków w zakładaniu firm w Niemczech gwarantuje 100% skuteczność w rejestracji ekspresowej przez Internet. Zakładamy wszystkie formy prawne działalności gospodarczej w Niemczech, nawet bez posiadanego meldunku.

Carebiuro zapewnia wszystkich chętnym na rejestrację firmy w DE przez Internet:

Czy wiesz, że by otworzyć firmę w Niemczech musisz posiadać meldunek w tym kraju, konieczny do celów rejestracyjnych? Jak pozyskać meldunek w Niemczech? Są 2 rozwiązania:

W Niemczech posługujemy się dwoma różnymi numerami dla celów podatkowych. Pierwszym z nich jest Steuernummer (St.-Nr.). To numer do identyfikacji transakcji wewnątrzkrajowych – transakcji tylko na terenie Niemiec. Drugi numer to Umsatzsteuer-Identifikationsnummer (Ust-IdNr.) służący podatnikom niemieckim do dokonywania transakcji wewnątrzunijnych.

Steuernummer
Zarejestrować go powinniśmy we właściwym dla adresu prowadzenia naszej działalności Urzędzie Skarbowym. Rejestracja do VAT w Niemczech w głównej mierze przebiega drogą elektroniczną. Należy pamiętać jednak, że przedsiębiorcy budowlani muszą wypełnić odpowiedni kwestionariusz oraz dostarczyć kopię wyciągu z rejestru KRS oraz certyfikat rezydencji. Pozostałe firmy muszą wysłać zgłoszenie na email danego urzędu skarbowego. W odpowiedzi firmy dostają odpowiednie dokumenty do przesłania. Zwyczajowo termin rejestracji VAT to około 6 tygodni.
USt-IdNr.
Jeśli będziemy chcieli dokonywać również wewnątrzwspólnotowych transakcji, musimy pozyskać także niemiecki numer VAT Ust-IdNr. Wniosek o nadanie tego numeru należy złożyć do Centralnego Federalnego Urzędu Podatkowego (Bundeszentralamt für Steuern). Wniosek można też złożyć za pośrednictwem strony internetowej www.formulare-bfinv.de.

Po więcej informacji na temat rejestracji i prowadzenia firmy w Niemczech zapraszamy do kancelarii Carebiuro – nasi doradcy są do Twojej stałej dyspozycji

Polecane linki:

Jak zalozyc firme budowlana w Niemczech?

Niemcy- Kleingewerbe

Klasy podatkowe

Gewerbe w Niemczech

Samozatrudnienie w Niemczech

Gewerbe w Niemczech bez meldunku

 

 

                                                                                                                                                                                                                       

 

 

 


© carebiuro.de 2016.
All rights reserved.