poczta@carebiuro.de

✅ Gewerbe przez Internet czy to się opłaca?

Założenie Gewerbe w Niemczech przez interet

Gewerbe przez Internet czy to się opłaca?

Plany zawodowe związane z założeniem gewerbe w Niemczech szybko zrealizujesz kontaktując się z doradcą polskiego biura Carebiuro. Wystarczy, że nawiążesz kontakt online z naszym pracownikiem, wskażesz lokalizację w której chcesz prowadzić gewerbe i dokonasz płatności zaledwie 50 € i masz firmę w Niemczech.

By szybko i skutecznie założyć firmę przez Internet z polskim biurem Carebiuro, specjalizującym się w obsłudze polskich przedsiębiorstw w Niemczech potrzebujemy tylko:

 

Założenie Gewerbe w Niemczech przez interet

By prawidłowo zarejestrować firmę budowlaną w Niemczech należy przedstawić w urzędzie następujące dokumenty niezbędne do zarejestrowania działalności. Są to:

1. kopię dowodu osobistego,

2. potwierdzenie zameldowania – niezbędne do rejestracji firmy, gdy jednak nie masz zamiaru meldować się w Niemczech możesz skorzystać z usługi użyczenia adresu zameldowania w Niemczech, którą oferuje polskie biuro księgowe Carebiuro, na podstawie tak nabytego adresu zameldowania masz prawo zarejestrować firmę i działać pod tym adresem. Będzie to także

oficjalny adres Twojej firmy na który będzie m.in. przekazywana korespondencja urzędowa np. z niemieckiego urzędu finansowego,

3. certyfikaty, świadectwa, koncesje branżowe – konieczne w branży budowlanej, pomagamy w ich skompletowaniu, podpowiadamy jakie dokumenty są potrzebne

Wszelkie formalności związane z założeniem firmy bierzemy na siebie – całość obsługi przeprowadzamy online, przez Internet. Ty opłacasz tylko jednorazową opłatę zryczałtowaną w kwocie 50 €.

W ramach tej opłaty pozyskujemy także dla Ciebie numer podatnika Steuernummer.

 

Gewerbe przez Internet czy to się opłaca?

Prowadząc firmę w Niemczech ciąży na Tobie obowiązek rozliczania podatków z niemieckim fiskusem, stąd jednym z podstawowych obowiązków przedsiębiorcy jest pozyskanie numeru identyfikacji podatkowej Steuernummer. Będzie on służyć w trakcie prowadzenia działalności do prowadzenia rozliczeń z niemieckim urzędem finansowym oraz Klientami – podobnie jak w Polsce numer NIP musi on się pojawiać na wszystkich dokumentach naszej firmy.

Uwaga ! istnieje różnica pomiędzy Steuernummer (NIP) a Identifikationsnummer – numer identyfikacyjny (odpowiednik polskiego numeru PESEL ).

Oba ww. numery istnieją odrębnie, podobnie jak Umsatzsteuer-Identifikationsnummer (Ust-IdNr) – Numer identyfikacji podatkowej VAT, który jest wykorzystywany do rozliczeń podatkowych przez firmy zarejestrowane w Niemczech z firmami spoza Niemiec, ale należącymi do Unii Europejskiej.

Rejestrując firmę w Polsce jej właściciel otrzymuje jedynie numer NIP, ewentualnie nadawany jest numer VAT-UE, jeśli firma dokonuje transakcji wewnątrz unijnych. W Niemczech rejestracja podatnika odbywa się trochę inaczej niż w Polsce.

Nadawane są tutaj 2 numery do celów podatkowych:

1. Steuernummer - przeznaczony tylko dla płatników, którzy prowadzą transakcje lokalne, czyli niemieckie – pisaliśmy o nim wyżej

2. Ust –idNr (Umsatzsteuer-Identifikationsnummer) - przeznaczony dla płatników wykonujących transakcje wewnątrzunijne nie tylko na terenie Niemiec ale i w innych krajach UE.

 

 

Gewerba w Niemczech koszty

Polacane linki:

Gewerbe a ubezpieczenie zdrowotne

Jak zarejestrować firmę w Niemczech

Po co meldunek do gewerbe?

Polisa zdrowotna dla Polaków w Niemczech

PODATEK DOCHODOWY

Tytuł mistrzowski w Niemczech

 

 

                                                                                 

UWAGA: nie wymagamy osobistego stawienia sie w biurze- wszystko możemy załatwić drogą elektroniczną i pocztową:

Email:  poczta@carebiuro.de
WhatsApp +49 160 430 803 6
WhatsApp +49 151 462 323 10

Biuro Burscheid +49 2174 666 3977
Biuro Dusseldorf +49 211 975 31 621 
Biuro Leverkusen +49 2171 77 69 612 
Biuro Polska  +48 22 307 11 23 
 

                                                                                                                                  

 

 

 

Freistellung i polska firma budowlana
Eurokv doradza w ubezpieczeniach prywatnych
Zakładasz firmę w Niemczech i co dalej?

© carebiuro.de 2016.
All rights reserved.