poczta@carebiuro.de

✅ Pomoc w otwarciu firmy w Niemczech dla Polaków

Otwieranie dla Polaków firmy w Niemczech

Pomoc w otwarciu firmy w Niemczech dla Polaków

Otwarcie firmy w Niemczech w jeden dzień? Tak, to możliwe, jeżeli powierzysz to specjalistom od księgowości i finansów z polskiego biura rachunkowego Carebiuro. Specjalizujemy się w obsłudze polskich przedsiębiorców w Niemczech od kilkunastu lat i nic nie stanowi dla nas przeszkody by pomagać Polakom z sukcesem rejestrować i prowadzić firmy w Niemczech. 50 € opłaty rejestracyjnej i masz firmę legalnie działającą za granicą.


Polacy szukający możliwości zarobkowych w Niemczech coraz częściej zakładają firmy w tym kraju. Najczęściej są to firmy jednoosobowe typu gewerbe. Gewerbe to termin, z którym na pewno już się spotkałeś szukając informacji na temat możliwości podjęcia pracy w Niemczech. Taką formę działalności najczęściej wybierają nasi rodacy wyjeżdżający za naszą zachodnią granicę. Pozwala ona z jednej strony na swobodne i legalne wykonywanie swojego zawodu w poszukiwanych przez Niemców branżach np. w budowlance, opiece nad seniorami, hotelarstwie i turystyce, z drugiej przynosi nam wiele korzyści niedostępnych gdy prowadzimy firmę w Polsce, takich jak wysoka kwota wolna pod podatku, niskie podatki czy dofinansowanie dla rozpoczynających działalność w Niemczech przedsiębiorców.

 

 Pomoc w otwarciu firmy w Niemczech dla Polaków

Cechy prawdziwie działającej firmy gewerbe –tzw. samozatrudnienia:

Trzeba bardzo uważać, by nie zostać posądzonym o tzw. pozorne samozatrudnienie – pozwoli na to spełnienie wszystkich ww. warunków.

Założenie firmy w Niemczech łączyć się będzie z kilkoma formalnościami, których możesz dopełnić samodzielnie, ale zawsze zajmie Ci to więcej czasu niż gdybyś zlecił to profesjonalistom, np. doradcom z polskiego bura Carebiuro.

W zakresie obsługi nowopowstających firm w Niemczech zapewniamy:

 

Otwieranie dla Polaków firmy w Niemczech

Prowadząc legalnie firmę w Niemczech, nawet jeżeli jest ona jednoosobowa, podobnie jak w Polsce musimy ponosić pewne koszty, związane z jej prowadzeniem. Są to przede wszystkim podatki oraz składki na ubezpieczenie zdrowotne.

W przypadku podatków z tytułu dochodów, mamy obowiązek nie tylko składania deklaracji do urzędu finansowego ale i comiesięcznego regulowania zaliczek na podatek dochodowy a jeżeli jesteśmy płatnikiem VAT do płacenia podatku VAT do niemieckiego fiskusa. Mamy też obowiązek płacenia podatku od działalności gospodarczej do urzędu gminy, w której działamy.

Kolejnym stałym kosztem w naszej firmie w Niemczech są składki na ubezpieczenie zdrowotne - bez ich regularnego opłacania nie tylko stracimy możliwość korzystania z niemieckiej służby zdrowia, ale możemy zostać uznani za nielegalnego emigranta w Niemczech. Jest to związane z powszechnym obowiązkiem ubezpieczenia zdrowotnego jaki został wprowadzony w 2009 roku i który niemiecki urząd ds. emigracji respektuje z pełną surowością.

Pamiętaj ! Przepisy niemieckie mówią jednoznacznie, że każda osoba zameldowana w Niemczech, bez względu na status zawodowy, zobowiązana jest posiadać aktualne ubezpieczenie zdrowotne.

Otwarcie Firmy w Niemczech

Polecane linki:

Mam gewerbe, ale co dalej?

Rejestrowanie własnej działalności

Gewerba a ubezpieczenie zdrowotne

Zakladanie firmy w Niemczech bez meldunku

Brak ubezpieczenia zdrowotnego w Niemczech

ubezpieczenie zdrowotne w niemczech

 

 

                                                                      

UWAGA: nie wymagamy osobistego stawienia sie w biurze- wszystko możemy załatwić drogą elektroniczną i pocztową:

Email:  poczta@carebiuro.de
WhatsApp +49 160 430 803 6
WhatsApp +49 151 462 323 10

Biuro Burscheid +49 2174 666 3977
Biuro Dusseldorf +49 211 975 31 621 
Biuro Leverkusen +49 2171 77 69 612 
Biuro Polska  +48 22 307 11 23 
 

                                                                                                                                                            

 

 

 

Freistellung i polska firma budowlana
Eurokv doradza w ubezpieczeniach prywatnych
Zakładasz firmę w Niemczech i co dalej?

© carebiuro.de 2016.
All rights reserved.